Tragarze

Speaker Detail Image

Tragarze

KONCERT
  • Dziedziniec Archiwum Państwowego
  • 21.08.2021
  • 20:00 - 21:00

Tragarze to projekt który debiut miał pod koniec 2017 roku, grający muzykę z pogranicza hip-hopu, funky i reggae tworzony przez szczecińskich muzyków. Liderami zespołu są Chillu i Przemek Kazaniecki. W twórczej retro podróży towarzyszą im Pelo oraz dj Twister. Refleksyjne teksty na płycie zostały wzbogacone o cytaty z kultowych filmów i seriali z lat 70-tych i 80-tych. W nagraniach debiutu wzięli udział liczni goście, m.in. Bonson, Dominika Barabas, Robert Cichy, Kuba Knap. Materiał do drugiej płyty został ukończony w czerwcu 2020 r., gościnie wystąpili na nim min. Marika, Głowa PMM oraz Paprodziad z Łąki Łan.
Twórcy zespołu Tragarze – Chillu, Przemek, Pelo i dj Twister – to czwórka przyjaciół. Zanim rozpoczęli wspólny projekt, każdy z nich szedł swoją muzyczną drogą – każdy inną, ale właśnie w różnorodności tkwi ich siła. Dlatego na ich debiutanckim albumie mieszają się: style muzyczne – wiodący jest hip-hop, wzbogacony o dźwięki funky i reggae – ale też powaga z humorem, nowe z dobrze znanym.
Oprócz cytatów ze starych filmów, retro klimat albumu podkreśla muzyka nagrana oldschoolowymi instrumentami. W utworach słychać m.in. Organy Galanti X360 z ’78 roku oraz nieprodukowany już model Fender Rhodes MK I z ’73 roku.
Współdziałali w projekcie dSessions, w którym pracowali z częścią polskiej i amerykańskiej sceny rapowej m.in. Paluch, JWP, Kuba Knap, Quebonafide, Otsochodzi, Hades, Rak Raczej, DJ Kebs, Eldo, Daniel Drumz, Masta Ace, Torae, Smif'n'Wessun, Guilty Simpson, Skyzoo, Reks, Jeru da Damaja, Afu-Ra, Dillon Cooperi wielu innych.